2012. október 27., szombat

Pesterzsébeti Újság - beszámoló a kiállításról!

Ilonka Mária, a Pesterzsébeti Újság munkatársa volt kinn a Csiliben, hogy egy rövid összefoglalót írjon a rendezvényről. Íme:
Utólag is köszönet a megjelenésért!
A Pesterzsébeti Újság további cikkei elérhetőek a www.pesterzsebet.hu  oldalon!

Meglátogattuk a kiállítást....

Egy októberi estén összejöttünk egykori HS tagok, és kicsit bementünk pózerkedni a Csilibe. Mert ez olyan raj, hogy egy képen rajta vagyunk élőben, meg festményen is.....  (Meg persze el kellett fogyasztani a maradék bort és röviditalt a megnyitóról is, de ez teljesen mellékes:)

"Jajj, de szépek vagyunk..."
"-Nem lehet, hogy valami lemaradt a képről?"  "-Mi?"  "-Hát az a jó kis szekszárdi Kékfrankos, amit Sanyi szokott hozni!"  "-Basszust, tényleg..... most úgy nézünk ki, mint valami hülye sznobok, akik nem is tudnak élni. Pffff:"

Az erzsébeti plebs-zenekar nagyon büszke, hogy az utókor számára így fog megmaradni az emlékezetben:)

Ha levetkőznének, tényleg olyanok lennének, mint mögöttük a képen. Csak szegény srácok szégyenlősek.

2012. október 8., hétfő

"Hetero Consort"

A kiállítás fő műve, mely részben kifejezetten erre az alkalomra készült. 160x120 cm.
Most egy darabig megint csak kisméretű, és egyszerű képeket akarok festeni..... néhány hónap pihenő után:)

2012. október 3., szerda

A kiállítás anyaga sterilben

Aki esetleg nem tudott volna eljönni, vagy csak szeretné külön is látni, esetleg később olvassa a bejegyzést, azok kedvéért készítettem külön felvételeket a berendezett teremről. Szerintem egész jól mutatnak itt is!:)





2012. október 2., kedd

A kiállításról

Pesterzsébet hivatalos honlapján már olvasható egy rövid összefoglaló a megnyitóról, és szerény munkásságomról! A tudósításért köszönet Ilonka Máriának!
Nos, íme:
http://pesterzsebet.hu/index.php?node=news_detailed&id=784

2012. október 1., hétfő

A IV. Reformkori nap

Szeptember 22-én rendezte a Pesterzsébeti Múzeum és a helyi Kossuth Társaság a "Reformkori Nap" sorozat idei alkalmát, melyre a koncertek, néptáncműsor, előadások, ünnepi ebéd mellett érdekességnek néhány kerületi képzőművészt is meghívtak utcai tárlatot adni. Köztük engem is - és ha már kinn voltam, hát reklámoztam is aktuális kiállításomat. A legjobb figyelemfelkeltő pedig maga az "akció" - magamfajta konzervatívok esetében ez "csak" festést jelent, de azért plénum előtt ez sem olyan egyszerű, mint itthon....
Mindenesetre egy fél tájkép elkészült, közben persze sok-sok ismerős, kollega, barát is feltűnt; és persze művészetbarát érdeklődő, akik az alkotást figyelték:)
 Sturcz Anna néptánctanárral:)
 Ide még egy kis okkert kéne a lombok lágyításához.....
Na basszus, kifogyott az ultramarinkék a palettáról...

Fotók: Zehetmayer János

2012. szeptember 10., hétfő

Ééés végre: önálló kiállítás, Pesterzsébeten!

Több év után jelentkezem ismét önálló kiállítással Erzsébeten - és bár a Tavaszi Tárlatokon eddig is képviseltem magam 1-1 festménnyel - most végre az új repertoár is a közönség elé kerül!
Kinn lesz jobbára az összes tájképem az elmúlt időszakból; látható lesz több zenélős témájú festmény; és egy 1-2 meglepetés is, amelyek külön erre az alkalomra készültek - vagy se korábban, se később nem voltak/lesznek láthatóak; szándékom szerint.
Köszöntőt a házigazda, Várhalmi András mond, aki már rutinos levezetője az ilyen rendezvényeknek. A megnyitó beszédet Hargitai Ottó szobrász barátom tartja meg; őt még a Sarkosok Köréből ismertem meg. Ő egyébként a Szépművészeti Múzeum design-er főmunkatársaként dolgozik már évek óta, így elég jó rálátása van a művészeti élet alakulására; egyébként pedig hozzám hasonlóan az antik, klasszikus stílus nagy barátja!
A zenekar egy alkalmi formáció, mely a Műegyetemi Szimfonikusok csapatából áll össze erre az alkalomra: Zimmer Péter a fuvola-szólista; Herédi Adél prím; Huszka Fruzsina szekund; Szigeti Lilla brácsa; Árvay Zsuzsanna cselló; Köteles Géza (karmester, operaház korrepetitora) continuo; jómagam pedig a bőgő szólam leszek. Szándékunk szerint J. S. Bach: H-moll szvitjéből fogunk több tételt előadni a megnyitón.
Mindenkit várunk nagy szeretettel!:)

2012. augusztus 31., péntek

Utcai tárlatok

Augusztus 19-20-án ismét megrendezték Pesterzsébeten az Új Kenyér ünnepét, ennek keretében egész napos programok voltak a Városháza előtti színpadon; a sétáló utcába pedig beköltöztek a kézművesek, képzőművészek, Kossuth Társaság, gyermek foglalkozó programok.
Nos, magam is kinn voltam néhány festményem társaságában.
(A meghívásért utólag is köszönet a szervező Csili Művelődési Központnak!)
Az utcai tárlatoknak viszont ezzel még nincs vége a 2012-es évre: szeptember 22-e vasárnap a "IV. Reformkori nap" keretén belül ismét lesz művészetek utcája, és az arra járók újra láthatnak majd  Fejes-Tóth festményeket!
(A meghívásért köszönet a szervező Pesterzsébeti Múzeumnak és Kossuth Társaságnak!)

fotó: Zehetmayer János

Így mutatnak a lakásban #2!

Mert hát ugye ez a lényeg:)



Egyelőre már az utolsó....

A 15. sorszámú tájkép másolat - most egy időre ez a téma pihen....
A változatosság kedvéért Jakob Philipp Hackert ez is.
A pontosság kedvéért pedig ezek nem is mind "itáliai", inkább németalföldi tájak. Hackert legalábbis biztos.
24x32 cm.

2012. augusztus 25., szombat

Újabb tájképek....

Ez pedig - igen merész dolog - egy Markó Károly másolat.
30x40 cm.

....

24x30 cm.

....

18x24 cm.

2012. augusztus 20., hétfő

Az új családtag :))

Hangszerparkom kis családja mindig bővül egy-egy taggal: mostani szerzeményem egy 5 húros nagybőgő, erdélyből, igazi badár nagy 4/4-es monstrum. A hangja pedig egyben kifinomultan kultúrált és sziggorúan durva mély:)
(Jah, hát igen, a bassgitárt pl. eladtam, és az összes ilyen elektromos ketyerétől igyekszem megszabadulni...)

Csak úgy....

Ismét egy Jakob Philipp Hackert....
30x40 cm.

A "Hercules templom romjai"

Jakob Philipp Hachert-től.
25x31 cm

Na ennek nem tudom ki az eredeti "szerzője"...

20x27 cm

Az "Itáliai tájkép" sorozat folytatódik

Ezúttal Jan Asselyn festményének igen kisméretű másolatával: biz. Giovanni és biz. Paolo Rómába tartanak. (18x23 cm)

2012. február 19., vasárnap

Így mutatnak a lakásban:)














No. 6

Jakob Philipp Hackert tájképének másolata. A kép egy 30x40 cm-es vázlat. Egyszer majd talán nagyobban is le tudom másolni. Egyébként a református jótékonysági bál egyik tombola felajánlására készült ez a darab. Tulajdonosa is lett.

"Itáliai tájkép...."

Ennek nem tudom ki az eredeti alkotója. De tetszett. Valami "fürdőzők a sziklák melletti tavacskánál, messzibb a várostól, ahol nem zavarja senki a pucárkodást, amire, ha már öltözködő Vénusz, vagy Diana kísérőivel nem fért rá, akkor is eladható legyen" téma.....

45x70. Nappali.